Sikorskiego 15  (95) 749 16 57; (95) 727 28 01   kancelaria@parafiapszczew.pl A A A
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

1 niedziela adwentu 2021 r.

niedziela 28.11.2021

1. Dzisiaj, pierwszą niedzielą adwentu, rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i rekolekcje adwentowe w naszej parafii. Witamy serdecznie brata Zenona Maszczyka ze wspólnoty zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z Gdańska, który wygłosi nam nauki rekolekcyjne.
  2. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii potrwają do środy, a na filiach do wtorku włącznie. Spowiedź adwentowa przewidziana jest na wtorek 30 listopada br. Plan rekolekcji wywieszony jest na tablicach ogłoszeń i na stronie parafialnej w internecie.
  3. Od środy do piątku o godz. 1700 w kościele parafialnym w Pszczewie msza św. roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny. Razem z Maryją będziemy oczekiwać na przyjście Mesjasza. Zapraszamy na roraty z osłoniętymi świecami i lampionami.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na msze i nabożeństwa. W czwartek po mszy św. nabożeństwo pierwszoczwartkowe z modlitwą o powołania i za powołanych. W piątek po mszy św. nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  5. Oprócz spowiedzi wtorkowej księża będą służyć w konfesjonale od czwartku pół godziny przed mszą św.
  6. W piątek od godz. 900 odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem.
  7. W sobotę o godz. 900 msza św. a po niej nabożeństwo fatimskie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie otwarta konferencja duchowa i spotkanie Ruchu Rodzin Nazaretańskich.
  8. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańca.
  9. Od dzisiaj po mszach św. będziemy mogli zaopatrzyć się w świece CARITAS na stół wigilijny - w cenie 7 zł za małą i 20 zł za dużą - oraz w opłatki na stół wigilijny. Na filiach opłatki pół godziny przed mszą św. niedzielną.

niedziela 21.11.2021

niedziela 14.11.2021