Sikorskiego 15  (95) 749 16 57   kancelaria@parafiapszczew.pl A A A  
Parafia pw. Św. Marii Magdaleny w Pszczewie
Diecezja zielonogórsko-gorzowska
Czcionka: AAA « wstecz drukuj

9 niedziela zwykła - uroczystość Trójcy Świętej

sobota 29.05.2021

  1. Dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
  2. W poniedziałek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a o godz. 1730 zakończenie nabożeństwa majowego ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  3. Od wtorku, przez cały czerwiec po wieczornych mszach św., nabożeństwo do Najświetszego Serca Pana Jezusa.
  4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa. Msze Św. w Policku i w Stołuniu o godz. 930, w Pszczewie o godz. 800 i o godz. 1200. Po Mszy Św. o godz. 1200 z kościoła parafialnego w Pszczewie wyruszy procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy. Procesja przejdzie tradycyjnie ul. Kościelną, przez Rynek, ul. Jadwigi i zawróci ulicą Poznańską w stronę ul. Sikorskiego i z powrotem do kościoła. Poszczególne ołtarze przygotowujemy jak w poprzednich latach. Bardzo proszę o zabranie na procesję sztandarów parafialnych i paramentów procesyjnych. Udekorujmy też nasze okna znakami religijnymi. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków podczas procesji – próba w poniedziałek o godz. 1700 przy kościele parafialnym. Udział w procesji jest wyznaniem wiary w obecność Chrystusa pod postaciami eucharystycznymi.
  5. W Boże Ciało nie będzie Mszy Św. wieczornej.
  6. Bp Ordynariusz udziela wszystkim diecezjanom i wiernym przebywającym na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej dyspensy od obowiązku zachowania czwartego przykazania kościelnego, nakazującego wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, w piątek 4 czerwca br. Jednocześnie biskup zachęca korzystających z dyspensy do podjęcia innych form pokuty, zwłaszcza uczynków pobożności i miłości
  7. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy na msze i nabożeństwaw piątek po wieczornej mszy św. nabożeństwo do Najświetszego Serca Pana Jezusa, w sobotę po mszy św. o godz. 900 nabożeństwo fatimskie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny.
  8. Okazja do spowiedzi przed Bożym Ciałem i pierwszym piątkiem miesiąca codziennie pół godziny przed Mszą Św.
  9. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.
  10. Dzisiaj taca na remont kościoła parafialnego.

Poprzednie ogłoszenia

sobota 12.06.2021

sobota 27.03.2021

sobota 13.02.2021

sobota 06.02.2021

sobota 30.01.2021

Korzystanie z niniejszej witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Zmiany warunków przechowywania lub uzyskiwania dostępu do plików cookies można dokonać w każdym czasie. Polityka Prywatności    Informacje o cookies

ROZUMIEM