Msze Św. i nabożeństwa

Zielomyśl: 9:30
Stołuń: 10:30
Nowe Gorzycko: 10:30

NABOŻEŃSTWA  W KOŚCIELE PARAFIALNYM W PSZCZEWIE:

PONIEDZIAŁKI - Nabożeństwo do Boskiego Dzieciątka Jezus

WTORKI - Litania do św. Marii Magdaleny – patronki naszej parafii

ŚRODY - Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

CZWARTKI - Litania do św. Józefa

PIĄTKI - Koronka do Bożego miłosierdzia (oprócz I piątków)

Nabożeństwa odbywają się po mszach św. wieczornych, a w styczniu po mszach św. o godz. 900

NABOŻEŃSTWA OKRESOWE:

Nabożeństwo majowe do Najświętszej Maryi Panny - w maju pół godziny przed wieczorną mszą św.

Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa - w czerwcu pół godziny przed wieczorną mszą św.

Nabożeństwo Fatimskie - 13 każdego miesiaca od maja do października 45 minut przed wieczorną mszą św.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej - pół godziny przed wieczorną mszą św.

Nabożeństwo Gorzkich Żali - 45 minut przed wieczorną mszą św. w niedziele Wielkiego Postu

Nabożeństwo rózańcowe = pół godziny przed wieczorną mszą św. w październiku

Nabożeństwo za zmarłych - pół godziny przed wieczorną mszą św. w listopadzie

Nabożeństwo pierwszo-czwartkowe - po wieczornej mszy św. w pierwsze czwartki miesiąca

Nabozeństwo pierwszopiątkowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa - po wieczornej mszy św. w pierwsze piątki miesiąca

Nabozeństwo fatimskie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny - po mszy św o godz. 900 w pierwsze sonboty miesiąca

Spowiedź Św.

w tygodniu:
30 min przed Mszą Św.

w niedzielę
30 min przed Mszą Św.
o godz. 7:30 i 16:30
(latem o 18:30)

w I piątek miesiąca:
godzinę przed Mszą Św.

FILIE

Przed niedzielną Mszą Św. oraz z okazji pierwszego piątku .

Chrzest Św.

Sakrament Chrztu św. z zasady udzielany jest w kościele parafialnym w  drugą i czwartą niedzielę  podczas Mszy św. o godz. 12:00 albo na filiach podczas niedzielnych Mszy Św.

Rodzice z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym (minimum miesiąc) winni zgłosić się do kancelarii parafialnej przynosząc ze sobą:

1. odpis aktu urodzenia dziecka z Urzędu Stanu Cywilnego.

2. świadectwo zawarcia ślubu kościelnego

3. zaświadczenia rodziców chrzestnych (pobrane z parafii zamieszkania), że są wierzącymi i praktykującymi katolikami  i przyjęli sakrament bierzmowania.

4. dane o rodzicach chrzestnych (imię i nazwisko, wiek - rok urodzenia, adres zamieszkania)

Prośba rodziców winna zawierać w sobie gwarancję, że dziecko zostanie wychowane po katolicku.

Rodzice i chrzestni biorą udział w naukach przed chrztem w drugi, trzeci i czwarty piątek miesiąca po mszy wieczornej ok. godz. 18:45, chyba, że już takie nauki odbyli i moga to potwierdzić.

Bierzmowanie

- rodzice zgłaszają swoje dzieci do grupy kandydatów przygotowujących się na przyjęcie sakramentu bierzmowania po rozpoczęciu VII klasy szkoły podstawowej (we wrześniu).

- okres formacyjny kandydatów trwa do końca szkoły podstwaowej a sakrament bierzmowania udzielany jest na zakończenie szkoły podstwaowej lub po rozpoczęciu I klasy szkoły średniej

- co miesiąc kandydaci uczestniczą w spotkaniu formacyjnym grupy parafialnej z księdzem oraz w spotkaniu formacyjnym grupy domowej z animatorem

Małżeństwo

Sakrament małżeństwa celebrowany jest zwykle w soboty (oprócz Wlk. Soboty) podczas Mszy Św.

Wymagane dokumenty:

1. Pełny odpis świadectwa chrztu św. z adnotacją, że do ślubu (nie wcześniejszy niż pół roku przed datą ślubu)

2. świadectwo bierzmowania (może być adnotacja dokonana na świadectwie chrztu)

3. świadectwo ukończenia katechizacji

4. zaświadczenie ukończenia kursu przedmałżeńskiego

5. dowód osobisty

6. w przypadku gdy oboje narzeczeni są z poza parafii, wymagana jest pisemna zgoda proboszcza jednej ze stron

7. zaświadczenie z Urzędu Stanu Cywilnego (ślub konkordatowy)

8. Dane o świadkach ślubu (personalia i adresy zamieszkania).

Namaszczenie chorych

- Odwiedziny chorych z Najświętszym Sakramentem i możliwością spowiedzi odbywają się w pierwsze piątki (proboszcz) i w pierwsze soboty miesiąca (wikariusz) od godz. 9:00.

- zgłoszenia chorych na listę odwiedzin można dokonać w biurze parafialnym, w zakrystii kościoła lub telefonicznie (telefon parafialny na dole strony internetowej).

- zapraszanie księdza z posługą do chorego w nagłym wypadku można dokonać także telefonicznie

- w domu chorego przygotowujemy stół nakryty białym obrusem krzyż i świece

Chorych należy zgłaszać do czwartku (u proboszcza) lub piątku (u wikariusza) przed pierwszą sobotą miesiąca.

Kapłaństwo

Wszystkich chętnych młodych mężczyzn zapraszamy do naszego diecezjalnego seminarium!

Pogrzeb

Wymagane dokumenty:

1. akt zgonu z USC

2. zaświadczenie o tym, kto i jakich sakramentów udzielił przed zgonem

3. pozwolenie od dotychczasowego proboszcza zamieszkania zmarłego, gdy zmarły mieszkał poza parafią

W kancelarii zgłaszamy pogrzeb przed załatwieniem formalności w zakładzie pogrzebowym.

Ofiara kancelaryjna

Nie mamy „cennika” opłat za posługi religijne. W kancelarii parafialnej Wierni nie płacą za posługi, ale przy okazji zamawiania konkretnej posługi (chrzest, ślub, pogrzeb, itp.) składają ofiary na funkcjonowanie parafii. Wysokość ofiary reguluje sumienie, możliwości, hojność, a przede wszystkim wielkość serca Wiernych.